Tiivistelmä

Miehet
Miesveteraanit;55
Miesveteraanit;65
Naiset
Naisveteraanit
Nuoret
Miehet;joukku
Naiset;joukkue
Naisveteraanit;joukkue
Nuoret;joukkue


Taulukko 1: Miehet

PM-Pilkki-13



07.04.2013


Lumijoki, Varjakka








Miestensarjan tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 170 Kari Tuhkanen Kala-Taival 13757
2 31 Jari Laitinen PyPi 10589
2 29 Pasi Tuoriniemi PyPi 9106
4 124 Juho Peuraniemi KUS 8912
5 171 Jarkko Arola Kala-Taival 8774
6 239 Juha Huuskonen KiVa (ei piiri) 8752
7 10 Hannu Kellolampi PuViKa 8095
8 135 Pekka Perkkiö OEK 7583
9 169 Seppo Huttu Kala-Taival 6981
10 5 Ari Mahlakaarto PuViKa 6825
11 43 Jani Orava RRUK 6029
12 45 Jari Heinonen RRUK 5970
13 74 Vesa Rahikkala IKM 5469
14 234 Jyri Lepistö %&/ (ei piiri) 5438
15 101 Tapio Ojala KUS 5389
16 77 Taisto Kaikkonen IKM 4657
17 232 Mika Karvonen KSS 4565
18 159 Pekka Holappa MuViKa 4422
19 102 Rauno Veteläinen KUS 4389
20 246 Samu Knuutti RRUK 4375
21 105 Jouni Niemelä KUS 4090
22 49 Juha Ahola RRUK 3841
23 158 Tuomo Ranta-Pelkonen MuViKa 3803
24 104 Jari Mustaniemi KUS 3667
25 211 Ari Kaurala NEP 3306
26 153 Pekka Hahtonen MuViKa 2887
27 133 Anssi Vainikka OEK 2746
28 139 Sami Kerkitalo RaMo 2701
29 134 Mika Ristihasju OEK 2632
30 73 Leo Jussila IKM 2577
31 26 Harri Mansikkala PyPi 2537
32 168 Timo Siilanen Kala-Taival 2416
33 100 Viljo Lohilahti KUS 2349
34 252 Juhani Tolonen (ei piiri) 2294
35 76 Olli Viinamäki IKM 2190
36 206 Miska Karioja PyVaKa 2163
37 210 Tarmo Perkkiö NEP 2139
38 155 Esa Valkonen MuViKa 2092
39 157 Joonas Vimpari MuViKa 2092
40 138 Mika Kauppinen RaMo 1888
41 103 Jari Nevanperä KUS 1783
42 47 Petri Prokkola RRUK 1760
43 154 Jukka Seppänen MuViKa 1729
44 44 Ismo Karhunen RRUK 1586
45 156 Olli Seppänen MuViKa 1415
46 48 Janne Peltoniemi RRUK 1276
47 75 Juha-Matti Riepula IKM 1270
48 27 Arto Rajaniemi PyPi 1259
49 217 Jouni Tuomaala VaViKa 1254
50 50 Tuomo Karjalainen RRUK 1086
51 106 Petri Karjalainen KUS 1012
52 46 Ari Karhunen RRUK 950
53 78 Teuvo Kaikkonen IKM 946
54 30 Teijo Kronqvist PyPi 804
55 233 Pekka Tyybäkinoja RaMo 793
56 11 Eero Takkinen PuViKa 764
57 243 Jouko Tuomaala RaMo 581
58 247 Pekka Heikkinen (ei piiri) 110
59 6 Juha Laakkonen PuViKa 0
60 28 Harri Halonen PyPi 0
61 132 Tuomas Savola OEK 0
62 137 Seppo Salo RaMo 0
63 208 Kyösti Kukkonen HJK 0
64 209 Janne Kukkonen HJK 0
65 212 Heikki Puranen NEP 0
66 107 Aulis Luukkonen KUS 0
67 240 Timo Koskinen (ei piiri) 0
68 244 Lauri Tuomaala RaMo 0
69 253 Miika Tolonen (ei piiri) 0
70 255 Mauri Kukkonen (ei piiri) 0
71


0
72


0





Miesveteraanisarjan 55v tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 53 Jorma Vilminko RRUK 16496
2 194 Markku Puurunen PyVaKa 14648
2 35 Matti Rantonen PyPi 12098
4 177 Pentti Pesälä Kala-Taival 11529
5 52 Eero Kurikka RRUK 11202
6 197 Timo Rantapelkonen PyVaKa 9988
7 235 Kauko Perätalo HJK 9597
8 55 Esko Orava RRUK 9326
9 173 Teuvo Kasmä Kala-Taival 9250
10 193 Reijo Turunen PyVaKa 8433
11 54 Mauno Kuorilehto RRUK 8296
12 9 Pertti Raiskio PuViKa 7905
13 63 Paavo Nevala OulO 7686
14 8 Vesa Tervaanmäki PuViKa 6932
15 86 Matti Järvenpää IKM 5329
16 172 Juha Kangas Kala-Taival 5306
17 128 Tapio Koivisto OEK 4615
18 198 Antero Junnonaho PyVaKa 4322
19 192 Eljas Laukkanen PyVaKa 4210
20 51 Heikki Ylönen RRUK 4078
21 249 Veikko Turunen (ei piiri) 3887
22 220 Oiva Karjalainen VaViKa 3842
23 242 Arvo Väisänen Survarit (ei piiri) 3718
24 33 Kari Tuttavainen PyPi 3680
25 131 Markku Virtanen OEK 3573
26 196 Eero Ylitalo PyVaKa 3549
27 115 Helge Karjalainen KUS 3209
28 34 Veijo Karvonen PyPi 3134
29 203 Sulo Heikkinen PyVaKa 3067
30 176 Timo Kulojärvi Kala-Taival 2818
31 163 Timo Vimpari MuViKa 2777
32 2 Martti Tikkanen TirNi 2531
33 199 Jukka Koirikivi PyVaKa 2416
34 213 Heikki Kiljander NEP 2397
35 65 Heikki Pyhäluoto OulO 2374
36 162 Martti Knuutinen MuViKa 2370
37 200 Reijo Kolehmainen PyVaKa 2049
38 15 Ahti Kokko PuViKa 1789
39 164 Jouni Nurkkala MuViKa 1690
40 259 Olavi Säkkinen (ei piiri) 1614
41 81 Esa Ontero IKM 1576
42 87 Taavi Kaikkonen IKM 1570
43 245 Pentti Suutari RaasUK (ei piiri) 1144
44 66 Aulis Vuojolainen OulO 1099
45 140 Sakari Lauronen RaMo 1069
46 258 Antero Kultala (ei piiri) 1020
47 250 Tapani Mattla ViesVK 1000
48 141 Ari Kerttula RaMo 955
49 84 Matti Siivikko IKM 890
50 178 Jouni Riekki Kala-Taival 598
51 175 Jouko Karjalainen Kala-Taival 541
52 136 Hannu Ratinen OEK 508
53 32 Tuomo Kronqvist PyPi 438
54 142 Pekka Tuomaala RaMo 350
55 85 Matti Lampela IKM 311
56 67 Mauno Wallin OulO 0
57 174 Jouko Nevanperä Kala-Taival 0
58 238 Sakari Halonen KiVa (ei piiri) 0
59 261 Raimo Heikkilä OljUi 0
60 263 Kalevi Saviluoto OljUi 0
61








Miesveteraanisarjan 65v tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 179 Pentti Suua Kala-Taival 10695
2 237 Martti Marjoniemi KiVa (ei piiri) 9308
3 69 Aimo Mattila OulO 7409
4 56 Lauri Ylihautala RRUK 6896
5 39 Taono Rotonen PyPi 5842
6 236 Raimo Meuronen PyPi 5734
7 218 Jorma Salminen VaViKa 4378
8 57 Arto Hukka RRUK 4309
9 116 Antero Nissinen KUS 4280
10 14 Usko Kokko PuViKa 3989
11 160 Pekka Kurttila MuViKa 3874
12 7 Matti Mikkonen PuViKa 3663
13 64 Raimo Sahlgren OulO 3541
14 161 Viljo Koukkari MuViKa 3171
15 82 Lauri Rahikkala IKM 2775
16 38 Hannu Mustaparta PyPi 2666
17 195 Markku Marjomaa PyVaKa 2653
18 129 Reijo Härkman OEK 2604
19 68 Johan Järvenpää OulO 2587
20 219 Tapani Leinonen VaViKa 2572
21 36 Eero Kivelä PyPi 2444
22 37 Pentti Heikkilä PyPi 2429
23 12 Ensio Takkinen PuViKa 2410
24 40 Veikko Moilanen PyPi 2341
25 70 Pentti Sarpola OulO 1995
26 117 Veijo Heiskanen KUS 1950
27 222 Heikki Rimpiläinen VaViKa 1664
28 221 Mikko Rikula VaViKa 1596
29 13 Reino Soronen PuViKa 1543
30 72 Jorma Kääriä OulO 1458
31 41 Erkki Manninen PyPi 1289
32 130 Osmo Arkivuo OEK 1226
33 204 Kalevi Kajula PyVaKa 1180
34 71 Erkki Männistö OulO 1175
35 216 Juha Syvärinen NEP 1126
36 80 Heikki Järvenpää IKM 1096
37 180 Taisto Latvalehto Kala-Taival 1081
38 201 Seppo Karioja PyVaKa 965
39 118 Osmo Wäli KUS 954
40 79 Heino Kolehmainen IKM 936
41 83 Lauri Honkanen IKM 663
42 214 Pentti Haapamaa NEP 633
43 224 Aulis Hyyryläinen VaViKa 595
44 202 Ilmari Makkonen PyVaKa 575
45 225 Oiva Yli-Pyky VaViKa 496
46 143 Juhani Lauronen RaMo 439
47 42 Toivo Kauranen PyPi 326
48 181 Yrjö Korteslahti Kala-Taival 175
49 205 Taisto Virkkunen PyVaKa 33
50 107 Aulis Luukkonen KUS 0
51 223 Paavo Keinänen VaViKa 0
52 262 Hannu Puustinen OulUi 0
53 264 Kalevi Vimpari OulUi 0
54 215 Kalevi Halonen NEP -1
55


0





Naistensarjan tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 109 Aila Heskanen KUS 11238
2 59 Tanja Vilminko RRUK 8875
3 185 Sirkka Kohtala Kala-Taival 8778
4 58 Maija-Liisa Kuorilehto RRUK 6052
4 20 Tarja Manninen PyPi 3451
6 111 Mervi Niemelä KUS 3187
7 187 Liisa Käsmä Kala-Taival 2765
8 184 Maarit Pitkänen Kala-Taival 2722
9 108 Raija Veteläinen KUS 2290
10 186 Erja Siilanen Kala-Taival 2280
11 182 Tuula Kumpumaki Kala-Taival 2209
12 89 Minna Liedes IKM 2139
13 248 Anja Kaarret JuuKEM(ei piiri) 2010
14 16 Katja Siekkinen PuViKa 1863
15 18 Katri Lehmikangas PuViKa 1754
16 17 Hannaleena Poropudas PuViKa 1650
17 88 Pirkko-Liisa Kurttila IKM 1465
18 110 Eeva Enojärvi KUS 1452
19 60 Heli Pöllänen RRUK 1408
20 183 Liisa Karjalainen Kala-Taival 842
21 144 Sari Kerttula RaMo 834
22 90 Leena Kaarre IKM 633
23 91 Airi Ikonen IKM 606
24 151 Tarja Ojakoski MuViKa 569
25 251 Laura Karjalainen RRUK 176
26 92 Hilkka Kaikkonen IKM 140
27 256 Mirva Rantapelkonen (ei piiri) 140
28 127 Helene Lauronen OEK 98
29 1 Raija Tikkanen TirNi -1
30 112 Henna Nissinen KUS -1
31


0










Naisveteraanisarjan tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 126 Eeva-Liisa Koivisto OEK 7229
2 4 Saimi Kuusisto-Mikkonen PuViKa 5792
3 3 Sirkka Kokko PuViKa 4272
4 19 Aune Loukusa PuViKa 3713
5 113 Vuokko Kurvinen KUS 3704
6 21 Kirsti Manninen PyPi 3019
7 189 Lilli Latvalehto Kala-Taival 2706
8 96 Elvi Järvenpää IKM 2383
9 23 Kaarina Ojala PyPi 2368
10 24 Sanna Mansikkala PyPi 1958
11 114 Maija Nuora KUS 1945
12 228 Leena Ylipyky VaViKa 1597
13 152 Taimi Knuutinen MuViKa 1465
14 227 Eila Virkkunen VaViKa 1390
15 150 Taina Kemppainen MuViKa 1338
16 22 Raija Manninen PyPi 1325
17 190 Anneli Väisänen Kala-Taival 1234
18 25 Sirkka Heikkilä PyPi 1221
19 191 Aila Huhtakangas Kala-Taival 1170
20 241 Maija Väisänen Survarit (ei piiri) 1042
21 231 Aili Senkin VaViKa 955
22 94 Leena Rahikkala IKM 940
23 125 Arja Laukka OEK 897
24 229 Toini Ahonpää VaViKa 891
25 226 Eeva Keinänen VaViKa 823
26 188 Vuokko Korteslahti Kala-Taival 587
27 257 Raili Säkkinen (ei piiri) 565
28 95 Taimi Kolehmainen IKM 457
29 207 Saimi Kajula PyVaKa 0
30 230 Pirkko Huurre VaViKa Hylätty















Nuoret alle 18 v



Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 120 Janne Ojala KUS 8056
2 119 Janne Männikkö KUS 7567
3 121 Janne Mustaniemi KUS 7145
4 122 Arttu Karjalainen KUS 5309
5 98 Toni Koskinen IKM 917
6 148 Juuso Tuomaala RaMo 484
7


0
8


0





Nuoret alle 15 v



Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 166 Joonas Arola Kala-Taival 6700
2 97 Antti Kaisto IKM 1713
3 99 Oskari Rahikkala IKM 1447
4 147 Kasperi Nousiainen RaMo 1187
5 146 Viljami Kauppinen RaMo 851
6 167 Kalle Moilanen Kala-Taival 491
7


0
8


0
9


0
10


0















Nuoret alle 12 v



Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 145 Ville Backman RaMo 1490
2 149 Joosua Valkonen MuViKa 584
3 254 Antti-Pekka Tolonen (ei piiri) 427
4 266 Veikka Ylilauri (ei piiri) 273
5 165 Tuomas Korteslahti Kala-Taival 250
6 265 Viljami Ylilauri (ei piiri) 109
7 267 Sakari Lumme (ei piiri) 83
8 260 Eetu Heikkilä OulUi 0
9 268 Jyri Halonen (ei piiri) 0
10 269 Juho Nikula (ei piiri) 0










Miestensarjan joukkuetulokset














Kilp. No Nimi Tulos



166180
1 Kala-Taival
28460

168 Timo Siilanen 2416

169 Seppo Huttu 6981

170 Kari Tuhkanen 13757

172 Juha Kangas 5306
2 Pudasjärven Virkistyskalastajat
23696

8 Vesa Tervaanmäki 6932

9 Pertti Raiskio 7905

10 Hannu Kellolampi 8095

11 Eero Takkinen 764
3 Kuusamon Uistinseura 2
17681

104 Jari Mustaniemi 3667

105 Jouni Niemelä 4090

106 Petri Karjalainen 1012

124 Juho Peuraniemi 8912
4 Rautaruukin Urheilukalastajat 1.
14535

43 Jani Orava 6029

44 Ismo Karhunen 1586

45 Jari Heinonen 5970

46 Ari Karhunen 950
5 Kuusamon Uistinseura 1
13910

100 Viljo Lohilahti 2349

101 Tapio Ojala 5389

102 Rauno Veteläinen 4389

103 Jari Nevanperä 1783
6 Oulun Erä- ja Kennelkerho
12961

132 Tuomas Savola 0

133 Anssi Vainikka 2746

134 Mika Ristihasju 2632

135 Pekka Perkkiö 7583
7 Muhoksen Virkistyskalastajat
11732

156 Olli Seppänen 1415

157 Joonas Vimpari 2092

158 Tuomo Ranta-Pelkonen 3803

159 Pekka Holappa 4422
8 Iin Kalamiehet
11506

73 Leo Jussila 2577

74 Vesa Rahikkala 5469

75 Juha-Matti Riepula 1270

76 Olli Viinamäki 2190
9 Rautaruukin Urheilukalastajat 2.
10955

47 Petri Prokkola 1760

48 Janne Peltoniemi 1276

49 Juha Ahola 3841

51 Heikki Ylönen 4078
10 Nuotta- ja Eräpojat
7842

210 Tarmo Perkkiö 2139

211 Ari Kaurala 3306

212 Heikki Puranen 0

213 Heikki Kiljander 2397
11 Pyhäjärven Pilkkijät
0

26 Harri Mansikkala 2537

27 Arto Rajaniemi 1259

28 Harri Halonen Hylätty

29 Pasi Tuoriniemi 9106















Naistensarjan joukkuetulokset













Sija Kilp. No Nimi Tulos



85270
1 Rautaruukin Urheilukalastajat
16335

58 Maija-Liisa Kuorilehto 6052

59 Tanja Vilminko 8875

60 Heli Pöllänen 1408
2 Kuusamon Uistinseura 1
14980

108 Raija Veteläinen 2290

109 Aila Heskanen 11238

110 Eeva Enojärvi 1452
3 Kala-Taival 2
13823

185 Sirkka Kohtala 8778

186 Erja Siilanen 2280

187 Liisa Käsmä 2765
4 Kuusamon Uistinseura 2
8836

111 Mervi Niemelä 3187

114 Maija Nuora 1945

113 Vuokko Kurvinen 3704
5 Oulun Erä- ja Kennelkerho
8224

125 Arja Laukka 897

126 Eeva-Liisa Koivisto 7229

127 Helene Lauronen 98
6 Pyhäjärven Virkistyskalastajat
7795

20 Tarja Manninen 3451

21 Kirsti Manninen 3019

22 Raija Manninen 1325
7 Kala-Taival 1
5773

182 Tuula Kumpumaki 2209

183 Liisa Karjalainen 842

184 Maarit Pitkänen 2722
8 Pudasjärven Virkistyskalastajat
5267

16 Katja Siekkinen 1863

17 Hannaleena Poropudas 1650

18 Katri Lehmikangas 1754
9 Iin Kalamiehet
4237

88 Pirkko-Liisa Kurttila 1465

89 Minna Liedes 2139

90 Leena Kaarre 633
10 Muhoksen Virkistyskalastajat
3372

150 Taina Kemppainen 1338

151 Tarja Ojakoski 569

152 Taimi Knuutinen 1465




















Naisveteraanisarjan joukkuetulokset













Sija Kilp. No Nimi Tulos



33287
1 Pudasjärven Virkistyskalastajat
13777

3 Sirkka Kokko 4272

4 Saimi Kuusisto-Mikkonen 5792

19 Aune Loukusa 3713
2 Pyhäjärven Pilkkijät
5547

23 Kaarina Ojala 2368

24 Sanna Mansikkala 1958

25 Sirkka Heikkilä 1221
3 Kala-Taival
4527

188 Vuokko Korteslahti 587

189 Lilli Latvalehto 2706

190 Anneli Väisänen 1234
4 Vaalan Virkistyskalastajat 1
3810

226 Eeva Keinänen 823

227 Eila Virkkunen 1390

228 Leena Ylipyky 1597
5 Iin Kalamiehet
3780

96 Elvi Järvenpää 2383

94 Leena Rahikkala 940

95 Taimi Kolehmainen 457
6 Vaalan Virkistyskalastajat 2
0

229 Toini Ahonpää 891

230 Pirkko Huurre Hylätty

231 Aili Senkin 955










Nuortensarjojen joukkuetulokset













Sija Kilp. No Nimi Tulos



29367
1 Kuusamon Uistinseura
22768

119 Janne Männikkö 7567

120 Janne Ojala 8056

121 Janne Mustaniemi 7145
2 Iin Kalamiehet
4077

97 Antti Kaisto 1713

98 Toni Koskinen 917

99 Oskari Rahikkala 1447
3 Raahen Merionkijat
2522

146 Viljami Kauppinen 851

147 Kasperi Nousiainen 1187

148 Juuso Tuomaala 484

Taulukko 2: Miesveteraanit;55

PM-Pilkki-13



07.04.2013


Lumijoki, Varjakka








Miesveteraanisarjan 55v tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 53 Jorma Vilminko RRUK 16496
2 194 Markku Puurunen PyVaKa 14648
2 35 Matti Rantonen PyPi 12098
4 177 Pentti Pesälä Kala-Taival 11529
5 52 Eero Kurikka RRUK 11202
6 197 Timo Rantapelkonen PyVaKa 9988
7 235 Kauko Perätalo HJK 9597
8 55 Esko Orava RRUK 9326
9 173 Teuvo Kasmä Kala-Taival 9250
10 193 Reijo Turunen PyVaKa 8433
11 54 Mauno Kuorilehto RRUK 8296
12 9 Pertti Raiskio PuViKa 7905
13 63 Paavo Nevala OulO 7686
14 8 Vesa Tervaanmäki PuViKa 6932
15 86 Matti Järvenpää IKM 5329
16 172 Juha Kangas Kala-Taival 5306
17 128 Tapio Koivisto OEK 4615
18 198 Antero Junnonaho PyVaKa 4322
19 192 Eljas Laukkanen PyVaKa 4210
20 51 Heikki Ylönen RRUK 4078
21 249 Veikko Turunen (ei piiri) 3887
22 220 Oiva Karjalainen VaViKa 3842
23 242 Arvo Väisänen Survarit (ei piiri) 3718
24 33 Kari Tuttavainen PyPi 3680
25 131 Markku Virtanen OEK 3573
26 196 Eero Ylitalo PyVaKa 3549
27 115 Helge Karjalainen KUS 3209
28 34 Veijo Karvonen PyPi 3134
29 203 Sulo Heikkinen PyVaKa 3067
30 176 Timo Kulojärvi Kala-Taival 2818
31 163 Timo Vimpari MuViKa 2777
32 2 Martti Tikkanen TirNi 2531
33 199 Jukka Koirikivi PyVaKa 2416
34 213 Heikki Kiljander NEP 2397
35 65 Heikki Pyhäluoto OulO 2374
36 162 Martti Knuutinen MuViKa 2370
37 200 Reijo Kolehmainen PyVaKa 2049
38 15 Ahti Kokko PuViKa 1789
39 164 Jouni Nurkkala MuViKa 1690
40 259 Olavi Säkkinen (ei piiri) 1614
41 81 Esa Ontero IKM 1576
42 87 Taavi Kaikkonen IKM 1570
43 245 Pentti Suutari RaasUK (ei piiri) 1144
44 66 Aulis Vuojolainen OulO 1099
45 140 Sakari Lauronen RaMo 1069
46 258 Antero Kultala (ei piiri) 1020
47 250 Tapani Mattla ViesVK 1000
48 141 Ari Kerttula RaMo 955
49 84 Matti Siivikko IKM 890
50 178 Jouni Riekki Kala-Taival 598
51 175 Jouko Karjalainen Kala-Taival 541
52 136 Hannu Ratinen OEK 508
53 32 Tuomo Kronqvist PyPi 438
54 142 Pekka Tuomaala RaMo 350
55 85 Matti Lampela IKM 311
56 67 Mauno Wallin OulO 0
57 174 Jouko Nevanperä Kala-Taival 0
58 238 Sakari Halonen KiVa (ei piiri) 0
59 261 Raimo Heikkilä OljUi 0
60 263 Kalevi Saviluoto OljUi 0
61




Taulukko 3: Miesveteraanit;65

PM-Pilkki-13



07.04.2013


Lumijoki, Varjakka








Miesveteraanisarjan 65v tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 179 Pentti Suua Kala-Taival 10695
2 237 Martti Marjoniemi KiVa (ei piiri) 9308
3 69 Aimo Mattila OulO 7409
4 56 Lauri Ylihautala RRUK 6896
5 39 Taono Rotonen PyPi 5842
6 236 Raimo Meuronen PyPi 5734
7 218 Jorma Salminen VaViKa 4378
8 57 Arto Hukka RRUK 4309
9 116 Antero Nissinen KUS 4280
10 14 Usko Kokko PuViKa 3989
11 160 Pekka Kurttila MuViKa 3874
12 7 Matti Mikkonen PuViKa 3663
13 64 Raimo Sahlgren OulO 3541
14 161 Viljo Koukkari MuViKa 3171
15 82 Lauri Rahikkala IKM 2775
16 38 Hannu Mustaparta PyPi 2666
17 195 Markku Marjomaa PyVaKa 2653
18 129 Reijo Härkman OEK 2604
19 68 Johan Järvenpää OulO 2587
20 219 Tapani Leinonen VaViKa 2572
21 36 Eero Kivelä PyPi 2444
22 37 Pentti Heikkilä PyPi 2429
23 12 Ensio Takkinen PuViKa 2410
24 40 Veikko Moilanen PyPi 2341
25 70 Pentti Sarpola OulO 1995
26 117 Veijo Heiskanen KUS 1950
27 222 Heikki Rimpiläinen VaViKa 1664
28 221 Mikko Rikula VaViKa 1596
29 13 Reino Soronen PuViKa 1543
30 72 Jorma Kääriä OulO 1458
31 41 Erkki Manninen PyPi 1289
32 130 Osmo Arkivuo OEK 1226
33 204 Kalevi Kajula PyVaKa 1180
34 71 Erkki Männistö OulO 1175
35 216 Juha Syvärinen NEP 1126
36 80 Heikki Järvenpää IKM 1096
37 180 Taisto Latvalehto Kala-Taival 1081
38 201 Seppo Karioja PyVaKa 965
39 118 Osmo Wäli KUS 954
40 79 Heino Kolehmainen IKM 936
41 83 Lauri Honkanen IKM 663
42 214 Pentti Haapamaa NEP 633
43 224 Aulis Hyyryläinen VaViKa 595
44 202 Ilmari Makkonen PyVaKa 575
45 225 Oiva Yli-Pyky VaViKa 496
46 143 Juhani Lauronen RaMo 439
47 42 Toivo Kauranen PyPi 326
48 181 Yrjö Korteslahti Kala-Taival 175
49 205 Taisto Virkkunen PyVaKa 33
50 107 Aulis Luukkonen KUS 0
51 223 Paavo Keinänen VaViKa 0
52 262 Hannu Puustinen OulUi 0
53 264 Kalevi Vimpari OulUi 0
54 215 Kalevi Halonen NEP -1
55


0

Taulukko 4: Naiset

PM-Pilkki-13



07.04.2013


Lumijoki, Varjakka








Naistensarjan tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 109 Aila Heskanen KUS 11238
2 59 Tanja Vilminko RRUK 8875
3 185 Sirkka Kohtala Kala-Taival 8778
4 58 Maija-Liisa Kuorilehto RRUK 6052
4 20 Tarja Manninen PyPi 3451
6 111 Mervi Niemelä KUS 3187
7 187 Liisa Käsmä Kala-Taival 2765
8 184 Maarit Pitkänen Kala-Taival 2722
9 108 Raija Veteläinen KUS 2290
10 186 Erja Siilanen Kala-Taival 2280
11 182 Tuula Kumpumaki Kala-Taival 2209
12 89 Minna Liedes IKM 2139
13 248 Anja Kaarret JuuKEM(ei piiri) 2010
14 16 Katja Siekkinen PuViKa 1863
15 18 Katri Lehmikangas PuViKa 1754
16 17 Hannaleena Poropudas PuViKa 1650
17 88 Pirkko-Liisa Kurttila IKM 1465
18 110 Eeva Enojärvi KUS 1452
19 60 Heli Pöllänen RRUK 1408
20 183 Liisa Karjalainen Kala-Taival 842
21 144 Sari Kerttula RaMo 834
22 90 Leena Kaarre IKM 633
23 91 Airi Ikonen IKM 606
24 151 Tarja Ojakoski MuViKa 569
25 251 Laura Karjalainen RRUK 176
26 92 Hilkka Kaikkonen IKM 140
27 256 Mirva Rantapelkonen (ei piiri) 140
28 127 Helene Lauronen OEK 98
29 1 Raija Tikkanen TirNi -1
30 112 Henna Nissinen KUS -1
31


0

Taulukko 5: Naisveteraanit

PM-Pilkki-13



07.04.2013


Lumijoki, Varjakka








Naisveteraanisarjan tulokset













Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 126 Eeva-Liisa Koivisto OEK 7229
2 4 Saimi Kuusisto-Mikkonen PuViKa 5792
3 3 Sirkka Kokko PuViKa 4272
4 19 Aune Loukusa PuViKa 3713
5 113 Vuokko Kurvinen KUS 3704
6 21 Kirsti Manninen PyPi 3019
7 189 Lilli Latvalehto Kala-Taival 2706
8 96 Elvi Järvenpää IKM 2383
9 23 Kaarina Ojala PyPi 2368
10 24 Sanna Mansikkala PyPi 1958
11 114 Maija Nuora KUS 1945
12 228 Leena Ylipyky VaViKa 1597
13 152 Taimi Knuutinen MuViKa 1465
14 227 Eila Virkkunen VaViKa 1390
15 150 Taina Kemppainen MuViKa 1338
16 22 Raija Manninen PyPi 1325
17 190 Anneli Väisänen Kala-Taival 1234
18 25 Sirkka Heikkilä PyPi 1221
19 191 Aila Huhtakangas Kala-Taival 1170
20 241 Maija Väisänen Survarit (ei piiri) 1042
21 231 Aili Senkin VaViKa 955
22 94 Leena Rahikkala IKM 940
23 125 Arja Laukka OEK 897
24 229 Toini Ahonpää VaViKa 891
25 226 Eeva Keinänen VaViKa 823
26 188 Vuokko Korteslahti Kala-Taival 587
27 257 Raili Säkkinen (ei piiri) 565
28 95 Taimi Kolehmainen IKM 457
29 207 Saimi Kajula PyVaKa 0
30 230 Pirkko Huurre VaViKa Hylätty

Taulukko 6: Nuoret

PM-Pilkki-13



07.04.2013


Lumijoki, Varjakka








Nuoret alle 18 v



Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 120 Janne Ojala KUS 8056
2 119 Janne Männikkö KUS 7567
3 121 Janne Mustaniemi KUS 7145
4 122 Arttu Karjalainen KUS 5309
5 98 Toni Koskinen IKM 917
6 148 Juuso Tuomaala RaMo 484
7


0
8


0





Nuoret alle 15 v



Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 166 Joonas Arola Kala-Taival 6700
2 97 Antti Kaisto IKM 1713
3 99 Oskari Rahikkala IKM 1447
4 147 Kasperi Nousiainen RaMo 1187
5 146 Viljami Kauppinen RaMo 851
6 167 Kalle Moilanen Kala-Taival 491
7


0
8


0
9


0
10


0















Nuoret alle 12 v



Sija Kilp. No Nimi Seura Tulos
1 145 Ville Backman RaMo 1490
2 149 Joosua Valkonen MuViKa 584
3 254 Antti-Pekka Tolonen (ei piiri) 427
4 266 Veikka Ylilauri (ei piiri) 273
5 165 Tuomas Korteslahti Kala-Taival 250
6 265 Viljami Ylilauri (ei piiri) 109
7 267 Sakari Lumme (ei piiri) 83
8 260 Eetu Heikkilä OulUi 0
9 268 Jyri Halonen (ei piiri) 0
10 269 Juho Nikula (ei piiri) 0

Taulukko 7: Miehet;joukku

PM-Pilkki-13


07.04.2013

Lumijoki, Varjakka






Miestensarjan joukkuetulokset











Kilp. No Nimi Tulos



166180
1 Kala-Taival
28460

168 Timo Siilanen 2416

169 Seppo Huttu 6981

170 Kari Tuhkanen 13757

172 Juha Kangas 5306
2 Pudasjärven Virkistyskalastajat
23696

8 Vesa Tervaanmäki 6932

9 Pertti Raiskio 7905

10 Hannu Kellolampi 8095

11 Eero Takkinen 764
3 Kuusamon Uistinseura 2
17681

104 Jari Mustaniemi 3667

105 Jouni Niemelä 4090

106 Petri Karjalainen 1012

124 Juho Peuraniemi 8912
4 Rautaruukin Urheilukalastajat 1.
14535

43 Jani Orava 6029

44 Ismo Karhunen 1586

45 Jari Heinonen 5970

46 Ari Karhunen 950
5 Kuusamon Uistinseura 1
13910

100 Viljo Lohilahti 2349

101 Tapio Ojala 5389

102 Rauno Veteläinen 4389

103 Jari Nevanperä 1783
6 Oulun Erä- ja Kennelkerho
12961

132 Tuomas Savola 0

133 Anssi Vainikka 2746

134 Mika Ristihasju 2632

135 Pekka Perkkiö 7583
7 Muhoksen Virkistyskalastajat
11732

156 Olli Seppänen 1415

157 Joonas Vimpari 2092

158 Tuomo Ranta-Pelkonen 3803

159 Pekka Holappa 4422
8 Iin Kalamiehet
11506

73 Leo Jussila 2577

74 Vesa Rahikkala 5469

75 Juha-Matti Riepula 1270

76 Olli Viinamäki 2190
9 Rautaruukin Urheilukalastajat 2.
10955

47 Petri Prokkola 1760

48 Janne Peltoniemi 1276

49 Juha Ahola 3841

51 Heikki Ylönen 4078
10 Nuotta- ja Eräpojat
7842

210 Tarmo Perkkiö 2139

211 Ari Kaurala 3306

212 Heikki Puranen 0

213 Heikki Kiljander 2397
11 Pyhäjärven Pilkkijät
0

26 Harri Mansikkala 2537

27 Arto Rajaniemi 1259

28 Harri Halonen Hylätty

29 Pasi Tuoriniemi 9106





















Taulukko 8: Naiset;joukkue

PM-Pilkki-13


07.04.2013

Lumijoki, Varjakka






Naistensarjan joukkuetulokset










Sija Kilp. No Nimi Tulos



85270
1 Rautaruukin Urheilukalastajat
16335

58 Maija-Liisa Kuorilehto 6052

59 Tanja Vilminko 8875

60 Heli Pöllänen 1408
2 Kuusamon Uistinseura 1
14980

108 Raija Veteläinen 2290

109 Aila Heskanen 11238

110 Eeva Enojärvi 1452
3 Kala-Taival 2
13823

185 Sirkka Kohtala 8778

186 Erja Siilanen 2280

187 Liisa Käsmä 2765
4 Kuusamon Uistinseura 2
8836

111 Mervi Niemelä 3187

114 Maija Nuora 1945

113 Vuokko Kurvinen 3704
5 Oulun Erä- ja Kennelkerho
8224

125 Arja Laukka 897

126 Eeva-Liisa Koivisto 7229

127 Helene Lauronen 98
6 Pyhäjärven Virkistyskalastajat
7795

20 Tarja Manninen 3451

21 Kirsti Manninen 3019

22 Raija Manninen 1325
7 Kala-Taival 1
5773

182 Tuula Kumpumaki 2209

183 Liisa Karjalainen 842

184 Maarit Pitkänen 2722
8 Pudasjärven Virkistyskalastajat
5267

16 Katja Siekkinen 1863

17 Hannaleena Poropudas 1650

18 Katri Lehmikangas 1754
9 Iin Kalamiehet
4237

88 Pirkko-Liisa Kurttila 1465

89 Minna Liedes 2139

90 Leena Kaarre 633
10 Muhoksen Virkistyskalastajat
3372

150 Taina Kemppainen 1338

151 Tarja Ojakoski 569

152 Taimi Knuutinen 1465









Taulukko 9: Naisveteraanit;joukkue

PM-Pilkki-13


07.04.2013

Lumijoki, Varjakka






Naisveteraanisarjan joukkuetulokset










Sija Kilp. No Nimi Tulos



33287
1 Pudasjärven Virkistyskalastajat
13777

3 Sirkka Kokko 4272

4 Saimi Kuusisto-Mikkonen 5792

19 Aune Loukusa 3713
2 Pyhäjärven Pilkkijät
5547

23 Kaarina Ojala 2368

24 Sanna Mansikkala 1958

25 Sirkka Heikkilä 1221
3 Kala-Taival
4527

188 Vuokko Korteslahti 587

189 Lilli Latvalehto 2706

190 Anneli Väisänen 1234
4 Vaalan Virkistyskalastajat 1
3810

226 Eeva Keinänen 823

227 Eila Virkkunen 1390

228 Leena Ylipyky 1597
5 Iin Kalamiehet
3780

96 Elvi Järvenpää 2383

94 Leena Rahikkala 940

95 Taimi Kolehmainen 457
6 Vaalan Virkistyskalastajat 2
0

229 Toini Ahonpää 891

230 Pirkko Huurre Hylätty

231 Aili Senkin 955

Taulukko 10: Nuoret;joukkue

PM-Pilkki-13


07.04.2013

Lumijoki, Varjakka






Nuortensarjojen joukkuetulokset










Sija Kilp. No Nimi Tulos



29367
1 Kuusamon Uistinseura
22768

119 Janne Männikkö 7567

120 Janne Ojala 8056

121 Janne Mustaniemi 7145
2 Iin Kalamiehet
4077

97 Antti Kaisto 1713

98 Toni Koskinen 917

99 Oskari Rahikkala 1447
3 Raahen Merionkijat
2522

146 Viljami Kauppinen 851

147 Kasperi Nousiainen 1187

148 Juuso Tuomaala 484